İş Fikirleri | Ne İş Yapsam

 

İş Fikirleri

Antika satıcılığı

Birkaç parça eşya ile başlayabileceğiniz zaman geçtikçe envanterini genişletebileceğiniz çok paralar kazanılabilen kişisel bir iş fikrileri

Antika satıcılığı

Birkaç parça eşya ile başlayabileceğiniz zaman geçtikçe envanterini genişletebileceğiniz çok paralar kazanılabilen kişisel bir

Sanat Galerisi Açma

Bu işte başarılı olmak için iki hususa dikkat ediniz

 • Rahat satabileceğiniz iyi bilinen takipçileri olan satançılara odaklanınli>
 • Daha az tanınan sanatçıların eserlerini konsinye alın yani sattıkça parasını ödeyin..

  Küçük Hesapların Adamı Olmayın

  işyerinde içilen çayın kullanılan kağıdın geç gelinen 5 dakikanın hesabını yapmayın ki şirket çalışanı o işyerini benimsesin ve sizi başka noktalar da kaybedeceğiniz parayı kazandırsın işletmenize gelecek zararı kendine gelen bir zarar olarak benimsesin mümkünse onlara maaşları dışında ekstra küçük ödemeler yapın örneğin iş yerinize sabah gelenler için kahvaltı yapabilecekleri kahvaltı malzemesi alın çok büyük bir masraf asla değil ama iş yerinize personeli bağlar ve çalışma verimliliğinizi arttırır yani motivasyonu düşük dört kişinin yapamadığı işi motivasyonu yüksek üç kişiye yaptırmak için her zaman motivasyonu yüksek tutun çalışanlarınızı mutlu edin..

  Yapamayacağınız Hiçbir şey için asla söz vermeyin.

  Asla Yapama cağınız bir şey için birilerine söz vermeyin anı geçiştirmek için günü kurtarmak için alınan bu karar ilerde size çok büyük bir saygınlık kaybı yaşatır zamanla etrafınızdaki doğru kişiler kaybolur ve size benzen kişiler ve şirketlerle çalışmakta olduğunuzu göreceksiniz.

  İşler kötü giderken ani kararlar almayın

  imse istemez kötü durumları ama her şirket belirli dönemlerde krize girer ne kadar engel olmaya çalışılsa da bazen şirket için sebeplerden bazen de şirket dışında küresel sebepler krize girer bu durumlarda asla anlık kararlar almayın bekleyin ve görün gerekirse mevcudunuzu kaybedin ama asla ekstra borçlanmayın borcu borçla ödemeyin ne yazık ki iş hayatını sonlandıran firmalar işlerin kötü gitmesini eskiye nazaran gücünü kaybetmesini küçülmesini hazmedemedikleri için daha fazla borç batağına saplanıp her şeyini kaybetmiştir. Bazen bir şeyleri sonradan kazanmak için kaybetmek gerekir bunu kabullenmek mutlaka gereklidir.

  iş fikirleri

  Sizinde bir iş Fikriniz olsun Yıllardır cevaplanması en zor sorulardan biri Ne iş yapsam, iş fikirleri Genelde insanlar çalışma hayatının zorluklarından sıkılıp daha iyi yaşama koşulları için kendi işini yapmak fikrine her zaman sıcak bakmaktadır. Bu bağlamda her aklına geldikçe Ne iş yapabilirim arayışı içinde yeni iş fikirleri aramak ta bu genelde etrafı gözlemleme yoluyla gördüğü ticari yatırımları kendi kriterleri içinde yapıla biletesini değerlendirerek karar vermeye çalışılmakta. Tabi burum sektör içindeki zorlukları yapılan yatırımın gözle görülmeye risklerini analiz edilmesi bakımında oldukça büyük payda yanılgılara sebep olmakta, iyi bir araştırma yapmanın gerekliliği burada ortaya çıkmakta.

  İş yeri Açmadan önce Dikkat Edilmesi Gerekenler.

  1.yapılacak işle ilgili mutlak suretle bilgi ve tecrübe sahibi olmanız gerekir. En kötü ihtimalle yapacağınız işten anlayan biriyle ya ortak olun yada yanınızda çalıştırın size tecrübeleriyle yön verecek birinin olmasını istenmeyen gereksiz maliyetleri ilk etapta oldukça makul seviyelerde azaltmaya yardımcı olacaktır.

  2.yapılacak iş için iyi bir maliyet araştırması yapın. Örneğin bir kasap açtığınızda göze ilk gelen dolaplar teşhir reyonları dekorasyon olabilir ancak asıl yan maliyet unsurlarını çok iyi analiz ediniz. Bu maliyet unsurlar alt alta toplandığında hatırı sayılır rakamlara ulaşabilmekte onuda bir örnekle anlatacak olursan mesala kıyma çekme makinası, elektrik kesintileri için jeneratör, vb gibi

  3.yapılacak yatırımın maliyetinden fazla sermayeniz mutlaka olsun, sakın cebinizdeki paranın tamamını kullanmayın veya Getirisi kesin belli olmayan risk içeren bir işte malvarlığınızı aşan rakamlarda borçlanmayın istenmeyen kriz anlarında işyerinizi finanse edecek sermaye yedeğiniz mutlaka olsun

  4.Risk almadan Başarı olmaz demeyin.risk almakla aptalca davranmayı karıştırmayın . Alınacak Riskin büyüklüğü istenmeyen bir şekilde kötü sona ermesi durumunda işletmenizin ortadan kalmasına sebep olacak kadar yüksek olmamasına dikkat edin.

  5. EN ÖNEMLİSİ Birden büyüyüp Büyük işler yapmak yerine yavaş ve akılcı olarak hareket edin Tekrar belirtmekte fayda var Risk Almakla Aptalca Davranmak arasındaki ince çizgide kaybolanlardan olmayınız.

  Unutmayın para kazanmak için çalışmayın başarmak için çalışın işinizi iyi ve doğru yapın para bununla birlikte size gelecektir..

  Yorum Yap Tüm Yorumları Gör
 • İş Fikirleri

  İş Kurmak ,İş Yeri Açmak